پیش بینی قیمت طلا در ماه رمضان سال ۹۹ و سال 1400 تا 5 سال آینده

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 1400 بازار، طلا در محدوده ۱۸۰۰ دلار برای تثبیت قیمت تلاش می‌کند و طبق نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، تحلیلگران بازار و سرمایه‌گذاران همچنان روند افزایشی را برای این فلز ارزشمند در هفته جاری پیش بینی می‌کنند.

اگرچه طلا در محدوده ۱۸۰۰ دلار با فشار برای شکستن حمایت روبرست اما تحلیلگران می‌گویند بازار از نیروی فنی و حمایت فاندامنتال قوی برخوردار است.

پیش بینی قیمت طلا با کیتکونیوز

به گفته باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز، طلا در قیمت پایین با تقاضای خرید روبرو می‌شود و این مسئله از وجود حمایت در سطوح پایینتر بازار حکایت دارد. در حال حاضر قیمت طلا در حال تحکیم است اما ممکن است هفته جاری قیمت بالاتری را شاهد باشیم.

از میان ۱۶ کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۱ نفر معادل ۶۹ درصد افزایش و یک نفر معادل شش درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظر خنثی داشتند.

نظر سنجی برای آینده قیمت طلا

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۶۴۲ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹۷۷ نفر معادل ۶۰ درصد به افزایش و ۳۴۸ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۳۱۷ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

اگرچه اکثر کارشناسان وال استریت نسبت به روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند اما میزان خوش بینی آنها نسبت به رکورد ۸۸ درصد در هفته پیش کاهش پیدا کرد. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با ۹ دلار و ۷۰ سنت معادل ۰.۵درصد افزایش، در ۱۸۱۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۵ درصد افزایش داشت که ششمین افزایش هفتگی متوالی بود.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی پیش بینی کرد روند صعودی فعلی، طلا را به قیمت بالاتری برساند.

وی گفت: از آنجا که مردم طلا را به عنوان یک بیمه یا پوشش ریسک خریداری می‌کنند، قیمت اهمیت کمتری پیدا کرده و بنابراین طلا به میزان قابل توجهی می‌تواند بالاتر رود.

به گفته بسیاری از تحلیلگران، یک عامل که همچنان قیمت طلا را در کوتاه مدت بالا می‌برد، ضعف ارزش دلار آمریکا است که روند نزولی جدیدی را آغاز کرده است.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز گفت: انتظارات رو به رشدی وجود دارد که دولت آمریکا بزودی تدابیر محرک مالی جدید را برای حمایت از اقتصادش اعلام خواهد کرد زیرا همچنان شیوع پاندمی کووید ۱۹ در این کشور وجود دارد و این موضوع دلار را تحت فشار منفی قرار داده و از قیمت طلا حمایت خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: تصور می‌کنم باید نسبت به صعود طلا خوش بین باشیم زیرا بازار با پول ارزانی که برای حمایت از اقتصاد به بازار تزریق شده، صعود کرده است.

دارین نیوساک، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد: نه تنها دلار ضعیف تر بلکه صعود بازارهای سهام هم از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. در حال حاضر هیچ دلیلی برای خرید دلار وجود ندارد بنابراین پول همچنان به سمت طلا به عنوان یک بیمه در برابر صعود بازارهای سهام سرازیر می‌شود.

اگرچه اکثرا در بازار افزایش قیمت‌ها را پیش بینی می‌کنند اما برخی از تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که تصحیح قیمت پس از شکسته شدن حمایت بلندمدت مطلوب خواهد بود.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک در این باره گفت: به نظر من طلا در بازه محدودی مانده است و به یک اصلاح قیمت نیاز دارد تا علاقه جدید سرمایه‌گذاران را جلب کند.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA نظر خنثی داشت و به کیتکونیوز گفت: بازار طلا منتظر یک کاتالیزور جدید است. پس از این که سه بانک مرکزی بزرگ جهان در آخرین دیدارهایشان سیاست پولی خود را تغییر ندادند، هیچ محرکی برای بالا رفتن قیمت طلا در کوتاه مدت وجود ندارد.

  • پیش بینی قیمت طلا
  • پیش بینی قیمت طلا در سال 1400
  • پیش بینی قیمت طلا در سال ۹۹
  • پیش بینی قیمت طلا در سال 2021
  • پیش بینی قیمت طلا در 5 سال آینده
  • پیش بینی قیمت طلا در ماه رمضان
  • پیش بینی قیمت طلا بعد از اربعین
  • پیش بینی قیمت طلا در سال 99 تبادل نظر
  • پیش بینی قیمت طلا تجارت نیوز

مدیر کل خزانه مرکزی جدیدا در یادداشتی در وبسایت شخصی خویش در فضای مجازی وعده داده که «با عملکرد جدی و به دور از شوخی همکارانم در بانک مرکزی , سیستم بانکی و بقیه بخش‌های متفاوت اقتصادی , ثبات واجب در بازارها برقرار خواهد شد .

همتی در حالی این سخنان را مطرح کرده که عکس العمل بازار در هفته پیشین مضاعف هیجانی بود و چه بسا ارزش ارز مرز 18 هزار تومان نیز قبل بود , هر چند این ایام ارزش ارز پاره ای افت داشته , ولی کارشناسان معتقدند نوسانات بازار ارز بر اساس حالت اقتصادی رقم می‌خورد و از آنجایی که این سال بیش تر از 40 درصد تورم خوا هیم داشت پیش گویی می شود ارزش ارز حدود 20 درصد تورم داشته باشد .

یک اقتصاددان در رای زنی با خبر نگار خبرگزاری موج با اشار به این که در هفته های اخیر نوسانات در بازارهای متفاوت ارتقاء یافته است , اظهار‌کرد : این نوسانات در بازار ارز و طلا جواهرات ناشی از مشکلات اقتصادی است که با پیدایش کرونا نوعی بدبینی در بین کارگزاران اقتصادی تولید شد و نماد هایی همچون نبود بودجه و . . . که برای همین سال پیش بینی شده به‌این مشکلات دامن زده شده‌است .

عزیز آرمن بابیان این‌که بانک مرکزی تا به امروز بازار طلا جواهرات و ارز را سرکوب نموده است , خاطر نشان کرد : به صورت انقطاع در موقعیت تورم , مردمان سرمایه خویش را به یک بازار عرضه میکنند تا قیمت آن مراقبت شود , از این رو در اختیار گرفتن بازارهای سوداگری نقش مهمی در خودداری از تورم داراست .

وی با تاکید بر این‌که اینک ارز , یک علامت در بین المللی و به نوعی حیثیتی است , ذکر کرد : بانک مرکزی پرورش نرخ ارز را سرکوب کرده و در صورتی‌که این بازار را با سیاست های شناوری در دست گرفتن نماید اثر مثبتی در اقتصاد خواهد داشت , چون ارز یک‌سری نرخی و 4200 تومانی صرفا رانت

4.2/5 - (122 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «پیش بینی قیمت طلا در ماه رمضان سال ۹۹ و سال 1400 تا 5 سال آینده»

  1. بازتاب: قیمت جمعه ۱۳۹۹/۴/۲۷ 12:24 – قیمت دلار قیمت سکه قیمت طلا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *